Sektörün en büyük oyuncusu. En en eski registrar firmalarından biri. Resmen alanadı sektörü ile birlikte büyüdüler, geliştiler, değiştiler. Bazen açgözlü olup müşterileri çaktırmadan üttüler, sonra piyasadaki şekillenmeye göre kabul değiştirdiler. Çok insanın sinir olduğu ama bir yandan da kopamadığı bir registrar. En takdir ettiğim özellikleri son zamanlarda yaptıkları doğru hamleler, müşterilerin isteklerine göre şekil değiştirmeleri.

 godaddy logo

Şu an bence piyasadaki en iyi registrar. Uzak ara. Güvenlik açısından her türlü önlemi sunuyorlar, panelleri her türlü işlemi kimseyle muhattab olmadan yapma açısından mükemmel ve oldukça modern, kolay.

Fiyatlama konusunda kulüp üyeliği alırsanız oldukça makul. Eğer fazla alanadınız varsa zaten alanadı indirim kulüp üyeliği almanız şart. Türkçe desteği mevcut. Her ne kadar belirli bir yere kadar olsa da karşınızda Türkçe konuşan birileri olması güzel bir şey. Belirli bir yere kadar dememin kastı, basit sorunlara çözüm bulabiliyor fakat daha karışık durumlar olduğunda teknik olarak yetersiz kalmaları. İngilizce desteğe ise ulaşması biraz zor. bu açıdan negatif diyebilirim.

Aynı çatı altında, hosting, alanadı market, parking hizmetleri alabilmeniz de iyi.

Eksileri:

- Eskiden kalmış kötü şöhret

- Alanadı sahiplik epostası değiştiğinde transfer süre kısıtlaması mevcut

- Transfer sırasında karşı taraf epostasına gönderilen "Transaction code" ve "Security code" girme zorunluluğu (bu aslında güvenlik önlemi fakat bazen sıkıntı yaratmakta)

- Müşteri hizmetlerine direk ulaşmak zor

Artıları:

- Panel olarak en iyisi, oldukça kullanışlı ve işlevsel.

- Kulüp üyeliği ile düşük fiyatlar

- Ekstra hizmetler (hosting, server, cash parking, auctions vs.)

- Transfer kodu direk siteden öğrenebilme

- Sınırlı da olsa Türkçe destek 

godaddy panel