Alanadlari.com ülkemizin tek yerli domain pazaryeri. Kişisel olarak pek çok alım ve satış yaptığım platform. Şu an için Türkçe domainler için en öncelikli satış kanalı olduğunu söyleyebilirim.

alanadlari
Daha önceleri satıcılar için herhangi bir ücretli üyelik sistemi sunmazken, sonradan yaptığı değişiklik ile sitede domain satabilmek için üyelik sistemini zorunlu kıldı. Şu an itibariyle en düşük üyelik ücreti aylık 6.83TL+KDV. Bu üyelik ile 25 adet domain listeleyebiliyorsunuz. Satış yapmak için bu paket veya daha üst bir paket almak zorunlu.


Site sahibi Okan Yıldırım bu yöntemin sürdürülebilirlik için şart olduğunu söylemişti. Ayrıca satışlar üzerinden de sabit olarak 50TL komisyon alınıyor.


Bu üyelik sisteminin artılarını ve eksilerini tartışmayacağım. Zira şu an alternatifsiz bir iş yürütüyorlar.


Tasarım ve işlevsellik olarak standart bir hizmet sunduklarını söyleyebilirim. Fakat kuruluşundan bu yana yaklaşık 8 sene geçen alanadlari.com’un tasarım olarak biraz eski kaldığı kesin. Sitede bir değişiklik planlayıp planlamadıklarını pek bilmiyorum.Yapılan son ek kısa süre önce açılan forum bölümü. Şu an için sadece davetiye yoluyla üyelik alıyorlar. Davetiye talebiniz varsa twitter veya site üzerinden istek yapabilirsiniz.


Alım-satım işlemlerinde alanadlari.com arabuluculuk yapıp, güvenli ticaret sistemi oluşturmakta. Tanımadığınız alıcı veya satıcılar ile işlem yaparken uygulanabilecek en güvenli seçenek alanadlari.com üzerinden işlemi yapmak.
Geçen yıllar içerisinde alanadlari.com hakkında çok şey yazılıp çizilse de şimdiye kadar bir alternatifi çıkamadı. Temennim benzer girişimlerin artarak alternatif oluşturması. Fakat bu kısa zamanda çok kolay görünmüyor.

 Adres: https://www.alanadlari.com/

Twitter: https://twitter.com/alanadlari